E.ON Junior Cup E.ON Junior Cup Aktuálně Velké finále láká na souboje s Borusií Dortmund

Velké finále láká na souboje s Borusií Dortmund

_IMG_9911

Zahraniční hosté, nejlepší kluby z České republiky a regionální kvalifikanti tvoří seznam účastníků Velkého finále turnaje E.ON Junior Cup, které se 2. – 4. září odehraje na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném. Hrát bude rekordních 48 mužstev.

Na turnaji startují desetiletí fotbalisté a diváci se mohou těšit na zápasy nejlepších přípravkových výběrů. Mezi favority turnaje patří AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň či SK Sigma Olomouc. Do Roudného dorazí i FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav a další přední ligové kluby.

Hrát se bude na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném a na čtyřech hřištích se o titul a hlavní cenu utká 48 týmů. „Dosavadním maximem bylo 40 týmů, které jsme měli v roce 2015,“ řekl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek. Na vítěze turnaje čeká lákavý pobyt v Monaku v doprovodu historicky nejlepšího střelce české reprezentace Jana Kollera.

A právě na něj se mohou těšit návštěvníci Velkého finále. Koller bude v Roudném všechny tři hrací dny a veřejnost se může těšit na autogramiády i soutěže. Hlavní soutěž bude o voucher na pobyt pro čtyři osoby v Monaku, kam vyrazí spolu s vítězem turnaje. I druhý, třetí a čtvrtý nejlepší tým Velkého finále si zajistí zahraniční pobyt. „Všichni pojedou do Německa. Pro druhý a čtvrtý tým máme domluvenou účast na turnaji Bayernwerk Cup v Gilchingu a pro třetí tým pobyt v Dortmundu.“

Do Roudného dorazí kromě českých týmů také ACS Kinder Mureš a ACS Tampa Brašov z Rumunska a s Janem Kollerem i AS Monako. Hlavním hostem je Borussia Dortmund. Velké finále se bude hrát systémem čtyř základních i nadstavbových skupin a duelů o umístění. Změnou oproti roku 2015 je přechod z hracího formátu 5+1 na dvou minihřištích na 7+1.

Součástí turnaje bude i letos bohatý doprovodný program. Nově se návštěvníci mohou těšit na exhibice velkých leteckých modelů. Chybět nebude ani plno soutěží a zábavy, kterou obstará oblíbený fotbal v nafukovacích koulích, skákací hrady, fotbalové atrakce a mnoho dalšího.

V hlavní soutěži budou zájemci usilovat o voucher na pobyt v Monaku pro čtyři osoby v doprovodu Jana Kollera. S vítězem E.ON Junior Cupu pojede do Monaka ten, kdo si dokáže voucher vystřílet v dovednostní soutěži.

„Od pátku do nedělní 10. hodiny se bude střílet na branku, kde bude plachta s otvory. Zájemci si vystřílejí body, a pokud jich bude dost, postoupí do finálového rozstřelu na jeden otvor. Finále bude formou vyřazováku, po kterém zůstane jeden výherce, který si k sobě do Monaka vezme další tři osoby,“ dodal dále Pagač.

Pro dospělé bude lákadlem i jízda v elektromobilech, kdy je v plánu nasazení Tesly nebo BMW i3.

Zavřít menu