E.ON Junior Cup E.ON Junior Cup Aktuálně E.ON Junior Cup čeká poslední den. Suverén je zatím Zbrojovka Brno

E.ON Junior Cup čeká poslední den. Suverén je zatím Zbrojovka Brno

IMG_0608

Velké finále turnaje E.ON Junior Cup pro fotbalisty do 10 let má za sebou dva herní dny, ve kterých každé mužstvo odehrálo 14 utkání. V neděli dopoledne se dohraje nadstavba a o semifinále zabojuje hodně týmů.

Velmi vyrovnané zápasy nabídly čtyři základní skupiny, do kterých zasáhlo 48 týmů. V Roudném u Českých Budějovic na energeticky úsporném E.ON Stadionu nasbíral ve skupině A v 11 utkáních 26 bodů SC Xaverov a jen díky lepšímu vzájemnému zápasu skončil před obhájcem prvenství Slavií Praha. Překvapivým vítězem skupiny B se stal MFK Vyškov, který vyhrál skupinu se 27 body.

Ve skupině C ani jednou neprohrála Viktoria Plzeň a i ona získala 27 bodů. Suverén základních skupin se našel v déčku, kde ani jednou nezaváhala Zbrojovka Brno. Získala 33 bodů a na druhou Spartu Praha si získala náskok 8 bodů.

V nadstavbových skupinách o semifinále má k postupu po polovině odehraných utkání nejvíce nakročena čtveřice Slavia Praha, Xaverov, Zbrojovka Brno a Viktoria Plzeň. Zatímco Zbrojovka a Viktoria mají ve skupině F slušný náskok na další pronásledovatele, ve skupině E je situace mnohem zamotanější.

„Brno má jistotu semifinále již před nedělními dohrávkami, protože na třetí Bohemku a Spartu má náskok nedostižných 11 bodů. Druhá Plzeň bude své postavení hájit s náskokem 5 bodů. Ve skupině E má Slavia 19 bodů a Xaverov 16. Třetí Baník Ostrava má 15 bodů a 14 pak Dortmund s Targu Mureš. I šestá Olomouc se 13 body může do hry o semifinále zasáhnout,“ říká vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek Marek Pagač.

Na všechny týmy čeká během nedělního dopoledne dohrávka nadstavbových skupin. Každý tým ještě odehraje tři zápasy a po nich bude následovat semifinále a duely o konečné umístění.

„Finále je v plánu ve 14:30,“ připomněl dále Pagač. Po celou neděli bude pokračovat bohatý doprovodný program, přítomen bude Jan Koller a dopoledne vyvrcholí i hlavní soutěž pro veřejnost o rodinný pobyt v Monaku pro čtyři osoby. Rodina pojede do Monaka spolu s vítězem E.ON Junior Cupu.

Výsledky z turnaje jsou ZDE.

Zavřít menu